DOLAR
32,8329
EURO
35,1455
ALTIN
2.494,36
BIST
10.766,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
28°C
İstanbul
28°C
Açık
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Az Bulutlu
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C

ÖYKÜ YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 10.000 LİRA ÖDENECEK

ÖYKÜ YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 10.000 LİRA ÖDENECEK

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİN DÜZENLEDİĞİ MUZAFFER İLHAN ERDOST ÖYKÜ YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 10.000, İKİNCİSİNE 7.500. ÜÇÜNCÜSÜNE 5.000 LİRA ÖDENECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 AĞUSTOS 2023 PERŞEMBE)…

KATILIM KOŞULLARI;

-18 yaş üzeri olan herkes, yarışmaya başvurabilir.

-Yarışma dili, Türkçedir.

-Bir öykünün birden fazla yazarı olamaz, bir yazar yarışmaya en fazla 2 (iki) öyküyle katılabilir.

-Yarışmaya gönderilecek öyküler, daha önce dijital ya da basılı yayımlanmamış olmalıdır. Bu kurala uymadığı tespit edilen eserler, yarışma dışı bırakılır.

-Eserin özgün bir çalışma olup, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekir.

-Yarışmaya gönderilecek öyküler Times New Roman yazı tipi ve 12 punto, 1,5 satır aralığı olacak şekilde yazılmalıdır. En fazla 2000 sözcük içermeli ve iki öykü ile başvuruluyorsa, her biri ayrı word dosyası olarak gönderilmelidir.

-Yarışmaya gönderilecek öykülerin telif haklarının, tamamen başvuran yazara ait olması gerekir.

-Yarışmaya katılan öyküler iade edilmeyecektir, yazarlar, yarışmaya katılan eserlerinin ödül kazansın ya da kazanmasın yayımlanmaya değer bulunması halinde bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın VHD’nin yayın organlarında yayımlanmasını kabul etmiş sayılırlar.

-Başvuru, adayın kendisi tarafından vethekder@gmail.com e-posta adresine (konu olarak “VHD 100. Yıl Etkinlikleri Öykü Yarışması-Rumuz” yazılması gerekmektedir)

-Yarışmaya iştirak edecek olan yazarlar öykülerini 31 Ağustos 2023 Perşembe günü, saat 23.00’e kadar gönderilmelidirler.

-Başvuru için gönderilen e-posta, iki word dosyasından oluşmalıdır. Birinci dosyada, yazarın adı+öykü adı+belirlediği rumuz+adresi+cep telefonu+e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır. Öykünün yer alacağı diğer dosyaya, yazarın adı yazılmayacaktır. Dosyaların her ikisi de belirlenmiş olan rumuz adıyla kaydedilmiş olmalıdır, “rumuz-1” ve “rumuz-2” biçiminde.

-Yarışmaya 2 öykü ile katılmak isteyen yazarlar, her bir öykü için ayrı dosya düzenlemelidir. Gelen eserler, yarışma sekreteryası tarafından isimsiz olarak hazırlanarak jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacaktır.

-Gönderilen öykülerin hukuki, toplumsal ve edebi sorumluluğu yazarına aittir.

-Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğranacak zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.

-Başvuru sahipleri, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

-Seçici Kurul, adayların dosyalarını şartnameye uygunluk+özensizlik+belirgin anlatım sorunu+yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurum, yarışma sekreteryası oluşturma yetkisine sahiptir.

-Yarışmanın sekreteryasında, en az iki kişi yer alacaktır.

MUZAFFER İLHAN ERDOST ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birinci’ye.10.000 TL.,

İkinci’ye.7.500 TL.,

Üçüncü’ye.5.000 TL.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.