DOLAR
32,8326
EURO
35,6464
ALTIN
2.552,25
BIST
11.089,53
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
31°C
İstanbul
31°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
32°C
Pazar Açık
32°C

REHBER AYDIN ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 7.000 LİRA ÖDENECEK

REHBER AYDIN ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 7.000 LİRA ÖDENECEK

1 KİŞİYE 3.000 LİRALIK JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.08 ARALIK 2023 CUMA

İçel Sanat Kulübü Onur Üyesi Merhum Rehber Aydın anısına, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İçel Sanat Kulübü işbirlikleriyle düzenlenen “Rehber Aydın Şiir Ödülleri” için başvurular başladı.

KATILIM KOŞULLARI;

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne Türkçe yazan, 18 yaş üzerindeki her Türk vatandaşı TC Kimlik numarasıyla başvurabilir.

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

-Konu serbesttir.

Şiirler dil+üslûp+anlatım+içerik ve estetik yönünden, belirli bir düzeyde ve Türkçe yazılmış olmalıdır.

-Şiirlerde vezin kullanımı+tür+şekil tamamıyla katılımcıya bırakılmıştır, her katılımcı sadece bir kitap dosyasıyla yarışmaya katılabilir.

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılacak dosyaların daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir,

alıntı veya kopya olduğu tespit edilen dosyalar ödül kazanmış olsalar dahi başvuruları iptal edilecek ve dosya sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

-Dosyada yer alan şiirler yerli veya yabancı hiçbir eserle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımamalıdır.

-Katılımcılar, ödül alan ya da yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin İçel Sanat Kulübü tarafından kullanılmasına süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma+ işlenme+yayma+temsil+umuma iletim+faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını İçel Sanat Kulübü’ne verdiğini kabul eder.

-Dosya sahipleri, “2. İÇEL SANAT KULÜBÜ REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLÜ” özel şartnamesini kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı EK-1’de örneği sunulan belgeyi İçel Sanat Kulübü’ne vermekle yükümlüdürler. Katılım dosyaları, ıslak imzalanan EK-1’in ekran görüntüsü ile birlikte isksiirodulu@gmail.com adresine gönderilecektir. Posta ve elden başvuru kabul edilmeyecektir.

Yapılan başvurular seçici kurul’a rumuz isimleriyle yollanacaktır. Rumuz isimleri belirlenirken, kitaba verilen isimler kesinlikle kullanılmayacaktır.

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne gönderilen dosyalar, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde ödül dışı bırakılırlar.

-Seçici Kurul, 2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılan dosyalardan hiçbirini ödüle layık bulmazsa, İçel Sanat Kulübü ödül vermeme hakkına sahiptir.

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılımlar, 28 Ağustos 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 8 Aralık 2023 Cuma günü bitimi olan 23.59’da son bulacaktır. 9 Aralık tarihi itibariyle yapılacak başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır. Sonuçların ilanı, 5 Ocak 2024 tarihinde yapılacaktır.

-2.İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılan dosya sahipleri, bu Şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

REHBER AYDIN ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birinci’ye.7.000 TL.,

Seçici Kurul Özel Ödülü.3.000 TL.

KERİM ÖZBEKLER (E.Gazeteci+Yazar+Şair+Yayıncı) AYDIN

0-534-4326054

kerimozbekler34@gmail.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.