DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
23°C
Çarşamba Az Bulutlu
18°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
17°C

REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLLERİ

REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLLERİ

İÇEL SANAT KULÜBÜ REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN ŞAİRE 5.000, SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜNÜ KAZANAN ŞAİRE İSE 2.500 LİRA ÖDEME YAPILACAK.(SON BAŞVURU TARİHİ.09 ARALIK 2022 PERŞEMBE)

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne Türkçe yazan, 18 yaş üzerindeki her Türk vatandaşı TC Kimlik numarasıyla başvurabilir.

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne, Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

-Konu-tema serbesttir, kitaplarda (Dosya’da) yer alan şiirler dil- üslûp-anlatım-içerik ve estetik yönünden belirli bir düzeyde ve Türkçe yazılmış olmalıdır. Şiirlerde, vezin kullanımı-tür-şekil tamamıyla katılımcıya bırakılmıştır.

-Her katılımcı, sadece bir kitapla (Dosya’yla) yarışmaya katılabilir.

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılacak kitapların (Dosya’ların), daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (Basılı ve dijital olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen dosyalar ödül kazanmış olsalar dahi başvuruları iptal edilecek ve dosya sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir. Kitapta (Dosya’da) yer alan şiirler yerli veya yabancı hiçbir eserle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımamalıdır.

-Katılımcılar, ödül alan ya da yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin İçel Sanat Kulübü tarafından kullanılmasına süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma-işlenme-yayma-temsil-umuma iletim-faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını İçel Sanat Kulübü’ne verdiğini kabul eder.

-Dosya sahipleri, “1. İÇEL SANAT KULÜBÜ REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLÜ” Özel Şartnamesini kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı EK-1’de örneği sunulan belgeyi İçel Sanat Kulübü’ne vermekle yükümlüdürler. Katılım kitabı (Kitabın pdf.formatında sureti-dosyası), ıslak imzalanan EK-1’in (pdf.formatında Başvuru Formu) ekran görüntüsü ile birlikte dijital ortamda isksiirodulu@gmail.com adresine gönderilecektir. Posta ve elden başvuru, kabul edilmeyecektir.

-Yapılan başvurular, Seçici Kurul’a rumuz isimleriyle yollanacaktır. Rumuz isimleri belirlenirken, kitaba verilen isimler kesinlikle kullanılmayacaktır.

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne gönderilen kitaplar (Dosya’lar) yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun, şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde ödül dışı bırakılırlar. Seçici Kurul, 1. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılan kitaplardan (Dosya’lardan) hiçbirini ödüle layık bulmazsa İçel Sanat Kulübü ödül vermeme hakkına sahiptir.

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılımlar, 09 Aralık 2022 günü bitimi olan 23.59’da son bulacaktır. 10 Aralık tarihi itibariyle yapılacak başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Sonuçların ilanı, 06 Ocak 2023 tarihinde yapılacaktır.

-İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılan kitap (Dosya) sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLLERİ;

Birinci.5.000 TL,

Seçici Kurul Özel Ödülü.2.500 TL.

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.