DOLAR
32,4759
EURO
34,5661
ALTIN
2.475,07
BIST
9.542,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
19°C
Cuma Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
18°C

NOBEL ÇOCUK YAYINLARI YÖNETİCİLERİ HİKAYE YARIŞMASI DÜZENLEDİ, BİRİNCİYE 7.000. İKİNCİYE 4.000, ÜÇÜNCÜYE 2.000 LİRA ÖDENECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 MART 2022)…

NOBEL ÇOCUK YAYINLARI YÖNETİCİLERİ HİKAYE YARIŞMASI DÜZENLEDİ, BİRİNCİYE 7.000. İKİNCİYE 4.000, ÜÇÜNCÜYE 2.000 LİRA ÖDENECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 MART 2022)…

NOBEL ÇOCUK YAYINLARI YÖNETİCİLERİ HİKAYE YARIŞMASI DÜZENLEDİ, BİRİNCİYE 7.000. İKİNCİYE 4.000, ÜÇÜNCÜYE 2.000 LİRA ÖDENECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 MART 2022)…

-Yarışmanın katılım şekli; E-Posta, -Yarışma, 18 yaşının üzerindeki tüm yazarlara açıktır.

-Başvuracak eserler için konu kısıtlaması olmamakla birlikte, “Çocuk hikâyesi” özelliklerini taşımasına bakılacaktır. Eser, 3-6 yaş grubuna hitap etmelidir. Başvuracak eserin teması, serbesttir. -Her katılımcı, bir hikâye ile yarışmaya katılabilecektir.

-Katılacak eser daha önce bir yarışmaya katılmamış, basılı veya dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.

-Her katılımcı, kendisinin yazmış olduğu bir eser ile değerlendirmeye katılacak olup, alıntı veya kopya olduğu tespit edilen eserler iptal edilecektir.

-Eser, dijital ortamda e-postaya ekli bir dosya olarak gönderilmelidir.

-Eserin gönderilen dosyası üzerinde yazar ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmayacak, eserde sadece ilk sayfasının sol üst köşesinde rumuz belirtilecektir.

-Katılımcıların, eser dosyalarının yanında ikinci bir Word dosyası olarak kısa öz geçmişlerini de göndermeleri gerekmektedir. Özgeçmiş dosyasında, isimlerinin yanı sıra rumuzlarını da belirtmeleri gerekmektedir. Bu dosyaya, yazarın adı verilmelidir.

-Eser, Word dosyasında, 12 punto büyüklüğünde ve Times New Roman yazı karakteri ile yazılmalıdır. Belirtilen format dışında yazılmış ve resmedilmiş olarak gönderilen hikâyeler, değerlendirmeye alınmayacaktır. -Eser, 200 ile 1.000 kelime aralığında ve Türkçe olmalıdır.

-Hazırlanacak eserlerde, milli menfaatlerimize uymayan söz ve düşüncelere yer verilmesi-milli bütünlüğümüzün zedelenmesi- hakaret-iftira içerikli sözler olması-şiddet (sözlü-fiziksel)-istismar içeren ifadeler bulunması durumunda yarışmadan men edilecektir.

-Yarışmaya katılmak isteyen kişiler, www.nobelcocukyayinlari.com adresindeki müracaat formunu indirip doldurarak eserleriyle birlikte e-posta yoluyla göndermek zorundadır. Aksi halde, gönderilecek hikâye metni değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Müracaat formunu doldurarak katılım sağlayan tüm katılımcılar, yazılı şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

-Eser dosyaları, yarisma@nobelcocukyayinlari.com mail adresine gönderilecektir.

-Yarışmaya katılan eserler, Nobel Çocuk Yayınları Yayın Kurulu tarafından ön elemeye tabii tutulacaktır.

-Ön elemeyi geçen eserler, seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

-Seçici Kurulda görev alan kişilerin, birinci derece yakınlarına bu yarışmaya katılım hakkı sağlanmayacaktır.

-Nobel Yayın Grubu bünyesinde çalışan kişiler, yarışmaya katılamaz.

-Son başvuru tarihi, 31 Mart 2022’dir. Bu tarihten sonra gönderilen eserler, yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

-İlk üç ve iki mansiyon ödüllerini kazanan ve eserlerin basım, yayın ve telif hakları ve web sitemiz veya tüm sosyal medyalarımızda yayınlayarak basınla paylaşma hakkı yayınevimize aittir. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartı kabul etmiş sayılırlar.

-Ödül kazanan eserler, yarışmamızın ikinci ayağı olarak düzenlenecek olan hikâye resimleme yarışmasında yarışmaya konu olacaktır. Bu yarışma aracılığıyla, kitabın resimlemesi yapılabilecektir. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartı kabul etmiş sayılırlar.

-Yarışma ödülü sonuçları, 20 Mayıs 2022 tarihinde basın ve sosyal medya aracılığı ile açıklanacak ve ödüller sahiplerine verilecektir.

-Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle, bu yarışma dijital ortam üzerinden gerçekleştirilecektir. Ödül töreni ile ilgili açıklama, daha sonra yapılacaktır.

NOBEL ÇOCUK YAYINLARI HİKAYE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ; Birinciye.7.000 ₺ İkinciye.4.000 ₺ Üçüncüye.2.000 ₺ Mansiyon Ödülü.500 ₺ Mansiyon Ödülü.500 ₺

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.