DOLAR
30,9798
EURO
33,4791
ALTIN
2.019,96
BIST
9.336,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
12°C
İstanbul
12°C
Açık
Perşembe Az Bulutlu
15°C
Cuma Açık
17°C
Cumartesi Az Bulutlu
18°C
Pazar Çok Bulutlu
15°C

ADANAPOST HABER-YAYIN SİTESİ YÖNETİCİLERİ ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 100.YILI NEDENİ İLE ŞİİR-KOMPOZİSYON-BAYRAK ŞİİRİ OKUMA VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLEDİ.(SON BAŞVURU TARİHİ.05 ARALIK 2021 PAZAR)…

ADANAPOST HABER-YAYIN SİTESİ YÖNETİCİLERİ ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 100.YILI NEDENİ İLE ŞİİR-KOMPOZİSYON-BAYRAK ŞİİRİ OKUMA VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLEDİ.(SON BAŞVURU TARİHİ.05 ARALIK 2021 PAZAR)…

ADANAPOST HABER-YAYIN SİTESİ YÖNETİCİLERİ ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 100.YILI NEDENİ İLE ŞİİR-KOMPOZİSYON-BAYRAK ŞİİRİ OKUMA VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLEDİ.(SON BAŞVURU TARİHİ.05 ARALIK 2021 PAZAR)…
-Yarışmanın konusu; Adana’nın Kurtuluşu.
-Yarışmanın katılım şekli; E-Posta,
-Yarışmadaki kısıtlar; Yarışmaya katılım yurt içi ve yurt dışından herkese açıktır.
-Yarışma kapsamında sunulacak olan eserin daha önce yerel, ulusal ya da uluslararası yarışmalara-festivallere katılmış olması engel değildir. Ancak, bu yarışmalardan ödül almamış olması gerekir.
-Katılımcılar, yarışmaya en fazla 2 (İki) eserle başvuru yapabilir. İki eserle tek bir yarışma dalına başvuru yapılabileceği gibi birer eserle her dört dala da başvurulabilir. Yarışmacılar, her daldaki yarışma için ayrı ayrı form doldurup eser ile birlikte göndermelidir.
-Yarışmaya şiir dalında başvuracak eserin en az (4) dört kıta, en fazla (10) on kıta olması gerekmektedir. Şiir veya kompozisyon dalında yarışacak eser yarışmacı tarafından yazılmış olmalıdır. Yarışmaya şiir ve kompozisyon dalında katılmak isteyenler eserlerini Word program formatında 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com‘a mail olarak göndereceklerdir.
-Eserler, argo-şiddet ve ahlaki değerlere aykırı unsurlar içermemelidir. Yarışmaya kompozisyon dalında başvuracak eserin en fazla (1) bir sayfa olması gerekmektedir.
– Kısa Film dalında başvuracak eserlerin, (7) yedi dakikayı aşmaması gerekir.
-Tüm yarışma dallarında kullanılması gereken dil, Türkçedir.
-Yarışma başvurusu, yalnızca bir kişi (Şair-Yazar-Yönetmen veya yapımcı) tarafından yapılabilir.
-Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imzalayan kişiyi bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.
-Filmler, yarışmaya kamera yatay olarak çekim yapılmış ve Mp4 formatında, mail ve We Transfer 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com üzerinden gönderilecektir. Ayrıca gönderilen maile açıklama olarak yönetmenin adı-soyadı-filmin adı-süresi-yapım tarihi-filmin türü yazılmalıdır. Ayrıca, en az iki çekim arkası görüntü ve yarışmacının fotoğrafı da gönderilmelidir.
-Bayrak şiirini güzel okuma Video Kayıtları, yarışmaya WeTransfer üzerinden 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com‘a gönderilmesi gerekmektedir.
-Yarışmacılar, katılım sağladıkları eserlerin kendilerine ait olduğunu ve telif haklarını ve bağlantılı haklarını katıldıkları yarışmaya devrettiklerini, gayr-i kabili rücu olarak kabul ve beyan etmektedirler. Bu devirden dolayı, yarışmacı herhangi bir hak talebinde bulunmayacaktır. Yarışma düzenleme kurulu, ödüle değer bulunan ve bulunmayan tüm eserleri, etkinliklerinde-eğitim faaliyetlerinde-organizasyonlarda vb. her türlü tanıtım ve her türlü yayınlarda kullanma-çoğaltma-yayma-gösterme ve medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere eser sahibinin ismi ile birlikte kısmen veya tamamen kullanma hakkına sahiptir. Başvurulan eserlerin, aynen-ham veya işlenmiş halleriyle ya da serbestçe kesilmek-birleştirilmek-işlenmek-değiştirilmek suretiyle çoğaltma-yayma ve yayınlama hakları süresiz ve sınırsız bir şekilde üçüncü kişilere devretme hakkı da dahil olmak üzere yarışma düzenleme kuruluna devredilmiştir. Yarışma Düzenleme Kurulu, gönderilen filmlerin ticari amaçlarla kullanılmayacağını taahhüt eder. Yarışmaya eser gönderenler, açık beyanı ile bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
-Yarışmaya katılan eserler içerisinde reklam-marka-logo barındırmamalıdır. Şayet eserin herhangi bir bölümünde üçüncü kişilere ait telif-ses-görüntülerin yer alması durumunda ilgili kişilere gerekli açıklamaların yapılması 6698 Sayılı Kanun ya da sair mevzuat uyarınca gerekli olan ve yarışma düzenleme kurulunun işbu şartnamede belirtilen haklarını tamamen ve eksiksiz olarak kullanmasına hukuken izin verecek şekilde rıza-muvafakat-izinlerin alınmış olması yarışmacının sorumluluğundadır. Bu konuda doğabilecek her türlü sorunlarda maddi veya manevi tazminat-hak ve alacak talebinde bulunacak üçüncü şahıslarla hukuki uyuşmazlıklarda, sorumluluk tek başına başvuru sahibine (Yazar-Şair,-Yönetmen veya Yapımcı) aittir.
-İşbu şartnamenin 7. ve 8. Maddelerinde belirtilen hususlar nedeniyle üçüncü kişilerden alınması zorunlu bulunan her türlü izin ve muvafakat, yarışma düzenleme kuruluna işbu şartname uyarınca belirlenen tüm kullanım haklarını sağlayacak şekilde temin edilerek başvuru dosyasına eklenmek zorundadır.
-Yarışmalar için katılım başvurusu 10 Ekim 2021 ile 05 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.
-Tüm yarışmalar, jüri heyeti tarafından 20 Aralık 2021 tarihinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.
KISA FİLM VE BAYRAK ŞİİRİNİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI İÇİN VERİLECEK ÖDÜLLER;1.’lere 3.000 Tl.,2.’lere 2.000 Tl.,3.’lere 1.000 Tl.,İlk 3’ten sonraki 10 kişiye mansiyon ödülleri.
ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI İÇİN VERİLECEK ÖDÜLLER;1.’lere 2.000 Tl.,2.’lere 1.500 Tl.,3.’lere 1.000 Tl.,İlk 3’ten sonraki 10 kişiye mansiyon ödülleri.
MEHMET YÜREKLİhttps://www.adanapost.com/Genel Yayın Yönetmeni
mehmetyurekli055@gmail.com
Sümer Mahallesi, Karafatma Caddesi, 69124 Sokak, No.18 
01140-Seyhan/Adana
0-544-7435501
info@adanapost.com
adanapost01@gmail.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.