DOLAR
18,8306
EURO
20,2823
ALTIN
1.139,71
BIST
4.505,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
7°C
İstanbul
7°C
Çok Bulutlu
Cuma Çok Bulutlu
6°C
Cumartesi Çok Bulutlu
7°C
Pazar Az Bulutlu
8°C
Pazartesi Çok Bulutlu
8°C

14.ATTİLA İLHAN LİSELİ GENÇLER KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 1.500, İKİNCİSİNE 1.250. ÜÇÜNCÜSÜNE, 1.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.21 ŞUBAT 2022)

14.ATTİLA İLHAN LİSELİ GENÇLER KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 1.500, İKİNCİSİNE 1.250. ÜÇÜNCÜSÜNE, 1.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.21 ŞUBAT 2022)


-Yarışmanın konusu;Gelecekte, yapay zeka ile insan arasındaki ayrım konusunda sizin fikirleriniz nelerdir ?
-Yarışmanın katılım şekli.E Posta
-Yarışmadaki kısıtlar: Ülkemiz içinde resmi-özel lise ve dengi okullarda okuyan tüm gençler kişisel olarak, doğrudan başvuruda bulunabileceklerdir.
-Eser gönderimi, yarışmacının kimlik bilgileri gizlenerek yapılacaktır.
-Her yarışmacı kendi belirleyeceği 4 haneli sayının başına, Türkçe takma isim ilavesi ile kişisel rumuz oluşturmalıdır.(örnek: kaptan2562)
-Katılımcıların Word formatında en az bir (1) tam sayfa ve en çok iki (2) sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (11 punto karakter büyüklüğü esas alınarak) oluşturacakları Türkçe kompozisyon metinleri ile birlikte ad soyad-yaşadığı şehir-okuduğu lisenin adı-sınıfı gibi bilgilerini içeren Katılım Formu-Veli İzin Belgesi-Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni ve Muvafakatname’yi eksiksiz olarak en geç 21 Şubat 2022 gönderi tarihini taşıyacak şekilde düzenleyecekleri bir e posta ile yarisma@aibskv.net adresine göndereceklerdir. (Eser gönderimleri ebeveyn ya da okul e posta adresinden yapılacaktır.)
-Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan ekteki Veli İzin Yazısı’nın, başvuruda bulunacak öğrencinin velisi tarafından imzalanmış olarak başvuru e postasında gönderilmesi gerekmektedir.
-Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan ekteki “Katılım Formu”nun, eksiksiz doldurularak başvuru e postasında gönderilmesi gerekmektedir.
-Katılım koşulları uyarınca yarışmaya başvuran öğrenci, velisinden talep edilen kişisel verilerin 6698 sayılı KVKK kapsamında düzenleyici kurum tarafından kullanım koşulları ekte yer alan “Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni” belgesinde açıklanmıştır.
-Başvuru formunda adı geçen velinin, bu belgenin altında yer alan onay bölümünü doldurup imzalayarak diğer başvuru evraklarıyla birlikte başvuru sırasında göndermeleri gerekmektedir. İlgili belgeye, vakfın ve yarışmanın internet sayfasından ulaşabilirsiniz.
-Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan ekteki “Muvafakatname”nin, eksiksiz doldurularak başvuru e postasında gönderilmesi gerekmektedir.
-E postanın konu bölümüne, yarışmacının kişisel rumuzu ile kompozisyon eserinin başlığı yazılmalıdır. Eserin ve diğer başvuru evraklarının e posta ile vakfımıza ulaşmasının ardından, bu e postaya cevap olarak işbu yarışma şartnamesini içeren bir e posta yarışmacıya gönderilecektir. Yarışmacı bu e postayı, (Tarafına gönderilen, işbu şartnameyi okuyarak) “Onaylıyorum” yazıp, cevaplayacaktır. Cevap e postasında, yarışmacıya ulaşabileceğimiz bir telefon numarası da belirtilecektir. (Sadece ebeveyn ya da okul telefon numarası)
-Şartname dışı başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Yarışmaya katılacak kompozisyonların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış. Başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce, herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
-Engelli öğrencilerin yarışmaya ve finale kaldıkları takdirde, jüri görüşmesine katılımlarının sağlanması için gereken her tür kolaylaştırıcı önlem yarışmayı düzenleyen kurum tarafından alınacaktır.
ÖDÜLLER;Birinciye…..1.500Tl,İkinciye…….1.250Tl,Üçüncüye…1.000Tl. para ödülü verilecektir.

Yorumlar