DOLAR
32,2249
EURO
34,9570
ALTIN
2.418,31
BIST
10.676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Pazartesi Hafif Yağmurlu
21°C
Salı Açık
25°C
Çarşamba Az Bulutlu
26°C
Perşembe Az Bulutlu
26°C

İLK GENÇLİK ROMAN YARIŞMASINI KAZANAN YAZARA 8.000, İKİNCİSİNE 6.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 5.000 LİRA ÖDEME YAPILACAK, 4 YAZARA MANSİYON ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.15 MART 2022)…

İLK GENÇLİK ROMAN YARIŞMASINI KAZANAN YAZARA 8.000, İKİNCİSİNE 6.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 5.000 LİRA ÖDEME YAPILACAK, 4 YAZARA MANSİYON ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.15 MART 2022)…

İLK GENÇLİK ROMAN YARIŞMASINI KAZANAN YAZARA 8.000, İKİNCİSİNE 6.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 5.000 LİRA ÖDEME YAPILACAK, 4 YAZARA MANSİYON ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.15 MART 2022)…

-Yarışmanın konusu; Ergenin Yaşamına Tanık Olmak,

-Yarışma, 18 yaşını bitirmiş tüm yazarlara açıktır. Uyruğu ve öğrenim durumu ne olursa olsun, 18 yaşın üzerinde olan ve şartname koşullarına uyan herkes katılabilir.

-Yazar, yarışmaya birden fazla yapıtla katılabilir.

-Katılımcılar, şartname koşullarını kabul etmiş sayılır.

-Metin dili, Türkçedir.

-Yarışma, iki türde de 12+ yaş grubuna yönelik roman dalında açılmıştır.

-Yarışmaya gönderilen metinler, hiçbir yerde yayımlanmamış olmalı ve başka bir kurum ve yayınevi ile yayımlanmak üzere bağlayıcı sözleşme yapılmamış olmalıdır.

-Yazar, özgün bir metinle yarışmaya katılacaktır. Alıntılar ve öykünme içermeyecektir.

-Özgün olmadığı seçici kurulca belirlenen yapıtlar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Özgün olmadığı ödüllendirme aşamasından sonra belirlenen yapıtların yazarı, aldığı ödülü %50 fazlasıyla iade etmeyi bu şartnamedeki taahhütnameyi imzalamakla kabul etmiş sayılır.

-Özgün olmadığı belirlenen eser sahibi, üçüncü kişilerce açılacak her türlü davanın muhatabı sayılacaktır.

-Ödül almadığı halde yayımlanan bir yapıtın özgün olmadığı belirlenirse yazarı, Bilgiyolu Kültür’ün uğramış olduğu zararı tazminle yükümlüdür.

-Yarışmaya katılacak dosya, aşağıdaki biçimsel özellikleri taşımalıdır.
Bilgisayarda word belgesine, A4 boyutunda 1,5 satır aralıklı olarak üst, alt, sağ ve sol kenar boşlukları 2,5 cm’yi geçmeyecek şekilde hazırlanacaktır.

-Yapıt, Times New Roman yazı fontu, 12 (on iki) punto, 1,5 satır aralığı ile yazılacak, sayfa numarası verilecek ve 40-80 sayfa aralığında oluşturulacaktır.

-Yapıt, 2 (iki) kopya olarak çoğaltılacak ve her kopyası dosyalanacak. Ayrıca, bir USB’ye de kaydedilecektir.

-Yazar, yarışmaya gönderdiği yapıtın her kopyasına adını ve soyadını yazacaktır.

-Yarışma adayları dosyalarını herhangi bir rumuz veya müstear ad olmaksızın, kendi gerçek adları ile iletilecektir.

-Yarışmaya katılanlar şartnamede verilen taahhütnameyi eksiksiz doldurur, imzalar. Taahhütname, USB (yapıt-özgeçmiş ve imzalı taahhütnamenin taranmış halinin yer aldığı) ve kısa özgeçmiş bir zarfın içine koyularak kapatılır. Zarf açık isim ve adresle birlikte yayınevine gönderilir.

-Yapıt, çoğaltılmış ve dosyalanmış 2 (iki) kopya, bir adet USB kaydı birlikte teslim edilir.

-Yapıt, 15 Mart 2022 saat 17.00’ye kadar gönderilmek zorundadır. Sonraki tarihlerde gelen dosyalar, değerlendirme dışı tutulacaktır.

-Postadaki gecikmeler, kabul edilmez.

YAPITLARIN TESLİM EDİLECEĞİ ADRESLER;

Bilgiyolu Kültür Yayınları
Osmangazi Mahallesi, 3142.Sokak, No.4, 34522 Esenyurt-İstanbul4448581kultur@bilgiyolu.com.trhttps://www.bilgiyolu.com.tr/
Bilgiyolu Kültür Yayınları
Soğanlık Orta Mahalle, D100 Kuzey Yan Yol Caddesi, No.24, K.4, D.A48 Espadon Plaza Kartal-İstanbul

ÖDÜLLER;
1.lik Ödülü.8000 TL,
2.lik Ödülü.6000 TL,
3.lik Ödülü.5000 TL,
Mansiyon (4 Kişi).3000 TL.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.